MENÜ

MASİF KAPILAR

Kapı üretiminde kullanılan ağaçlar kapıların kalitesini göstermektedirler. Masif kapılar da özel ağaçlardan yapılan kaliteli kapılardır. Masif kapılar kaliteyi arayan kullanıcıların tercihidir. Kapılar genellikle belli ağaçların gövdelerinden yapılır ve üzerine istenilene göre kaplama yapılarak üretilir.
Masif kapılar ise yapılan ahşap kapının üzerine doğal kaplama döşenerek yapılan kapılardır. Masif panellerin bir araya getirilmesi ile oluşur. Çalışmaz, dönmez, çatlamaz olmaları da kalitelerini göstermektedir.

Ahşap karkas suni kurutulmuş köknar ağaçtan imal edilmiş kapı kanatları masif kapılara ait bir özelliktir.
Budaksız ahşap keresteye finger – joint ekleme yöntemi ile üretilmektedirler. Böylece kapının eğilme ve bükülme gibi sorunları ortadan kalkmış olacaktır ve kapı uzun ömürlü olacaktır.
Ceviz, maun, meşe ve venge ürünleri doğal olarak kaplama yapılarak üretilen masif kapılarda, dolgu malzemesi olarak Kraft petek tercih edilmektedir.
Eğer istenirse amacına uygun olarak cam çıtası ve cam boşluğu kanar üzerinde uygulanabilmektedir. MDF üzerine seçim yapılarak uygulanacak doğal kaplama malzemesi Pres yardımı ile düzeltilerek tamamlanır.
Pervazlar kasaya silikon yardımı ile montaj edilir. Bu yöntem de kapıların sağlam olmasına yardım etmektedir.
Doğal görüntüyü korumak için ise masif kapılarda istenilen renge göre ahşap koruyucu boya yapılabilir.